Kroksztyny, Korbele

Kroksztyny drewniane, korbele, kapitele, ozdobne wsporniki drewniane

Kroksztyny drewniane, wykonane ręcznie w niewielkiej rzemieślniczej pracowni rodzinnej.

 

Kroksztyn drewniany znany tez jako kapitel, korbel czy głowiczka, jest  to dekoracyjne elementy meblowe. Najczęściej kroksztyny stosowane są jako ozdoba w meblach kuchennych. W ostatnich latach te meblowe elementy ozdobne zyskały dużą popularność i stanowią modny element dekoracyjny w kuchniach w wielu domach. Projektanci wnętrz i studia mebli kuchennych bardzo chętnie sięgają po ten dekor by dodać kuchniom niepowtarzalnego stylu. Ich uniwersalność a także spory wybór wzornictwa sprawia, że komponują się z wieloma stylami, od prostego skandynawskiego, poprzez kuchnie w stylu rustykalnym, orientalnym, kończąc na pięknych kuchniach w stylu angielskim i wiktoriańskim.

Kroksztyny drewniane to także idealne uzupełnienie  do  portali kominkowych, często stosowane w krajach anglosaskich. Kroksztyny (kapitele/korbele) świetnie sprawdzą się jako ozdobny wspornik pod półkę, a także jako niebanalne zwieńczenie belki stropowej. Korbele można stosować także jako głowice, kapitele do pilastrów, czyli zwieńczenie listwy zdobiącej framugi przy portalach drzwiowych. Korbele  wzbogacą i zmienią charakter każdego mebla, czy będzie to szykowna szafa, stylowa biblioteka czy kredens po Babci.

Nasze kroksztyny wykonujemy ręcznie z wielką dbałością.  Kochamy drewno i cenimy ręczne rzemiosło, któremu pozostajemy wierni już od przeszło 25 lat.

Jeśli na naszej stronie nie znajdziesz kroksztyna, który Ci odpowiada, skontaktuj się z nami. Chętnie wykonamy dla Ciebie kroksztyn z Twojego wzoru, szkicu lub zdjęcia. Dopasujemy wymiar czy tez rodzaj drewna.

CECHY NASZYCH DREWNIANYCH KROKSZTYNÓW

Idealnie wpasują się w każde wnętrze, od nowoczesnych w stylu skandynawskim, poprzez rustykalne, loftowe czy klasyczne i eleganckie.

Materiał z których są zrobione, jest dokładnie selekcjonowany, by cieszyć się nimi przez długie lata.

Wykonane i wykończone ręcznie z wielką dbałością o szczegóły i poszanowaniem rzemiosła.

Kroksztyny otrzymasz w stanie surowym. Są idealnie przygotowane pod barwienie, bejcowanie, lakierowanie itp.

 

artstylwood@gmail.com

Dominik tel: 601497731