Kroksztyny, Korbele

Kroksztyny drewniane, korbele, kapitele, ozdobne wsporniki drewniane

Kroksztyny drewniane, wykonane ręcznie w niewielkiej rzemieślniczej pracowni rodzinnej.

Kroksztyn drewniany znany tez jako kapitel, korbel czy głowiczka, jest to dekoracyjny element meblowy. Najczęściej kroksztyny stosowane są jako ozdoba w meblach kuchennych. W ostatnich latach te meblowe elementy ozdobne zyskały dużą popularność i stanowią modny element dekoracyjny w kuchniach w wielu domach. Projektanci wnętrz i studia mebli kuchennych bardzo chętnie sięgają po ten dekor by dodać kuchniom niepowtarzalnego stylu. Ich uniwersalność a także spory wybór wzornictwa sprawia, że komponują się z wieloma stylami, od prostego skandynawskiego, poprzez kuchnie w stylu rustykalnym, orientalnym, kończąc na pięknych kuchniach w stylu angielskim i wiktoriańskim.

Kroksztyny drewniane to także idealne uzupełnienie  do  portali kominkowych, często stosowane w krajach anglosaskich. Kroksztyny (kapitele/korbele) świetnie sprawdzą się jako ozdobny wspornik pod półkę, a także jako niebanalne zwieńczenie belki stropowej. Korbele można stosować także jako głowice i kapitele do pilastrów, czyli zwieńczenie listwy zdobiącej framugi przy portalach drzwiowych. Korbele  wzbogacą i zmienią charakter każdego mebla, czy będzie to szykowna szafa, stylowa biblioteka czy kredens po Babci.

Jeśli w naszej ofercie nie znajdziesz wymarzonego kroksztynu to chętnie wykonamy dla Ciebie kroksztyn z Twojego wzoru, szkicu lub zdjęcia. Dopasujemy wymiar czy tez rodzaj drewna

CECHY NASZYCH  KROKSZTYNÓW

Kroksztyny z  naszej pracowni nie są produktem masowym, a to oznacza że otrzymasz unikalny produkt, który na pewno przykuje wzrok i wyróżni Twoje wnętrza.

Idealnie wpasuje się w każde wnętrze, od nowoczesnych w stylu skandynawskim, poprzez rustykalne, loftowe, klasyczne i eleganckie.

Materiał z których są zrobione, jest dokładnie selekcjonowany, by cieszyć się nimi przez długie lata. Sami jeździmy do tartaków i dokładnie wybieramy drewno dla naszych wyrobów.

Nasze kroksztyny są wykonane i wykończone ręcznie z wielką dbałością o szczegóły i poszanowaniem tradycji rzemiosła. W obecnych czasach to coraz rzadsza cecha, więc na pewno otrzymasz wyjątkową rzecz.

Kroksztyny otrzymasz w stanie surowym. Są idealnie przygotowane pod barwienie, bejcowanie, lakierowanie itp.

Wykonujemy także kroksztyny pod wymiar.

 

artstylwood@gmail.com

Dominik tel: 601497731